ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/3/2017
ΑΙΘΟΥΣΑ Ι
 
 ΩΡΕΣ  ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ  ΟΜΙΛΗΤΕΣ
12:00 - 13:00 Κηπουρική Γιάννης Χατζηιωαννίδης, Το περιβόλι της Νίκαιας
13:00 - 14:30 Σεμινάριο Σκηνοθεσίας Κινηματογράφου Χριστίνα Τσιρώνη, Σκηνοθέτες, Σπουδαστές Σχολής Σταυράκου
Στέλιος Γέρου, Σκηνοθέτες, Σπουδαστές Σχολής Σταυράκου
15:00 - 16:00 Βασικές αρχές πρώτων βοηθειών σε ζώα συντροφιάς & Συμπεριφορά και εκπαίδευση κατοικιδίων: Επίδειξη βασικών αρχών υπακοής από τον εκπαιδευτή και τους σπουδαστές της Εκπαιδευτικής Ένωσης Γιάννης Παπαδόπουλος, Εκπαιδευτής Σκύλων, Υπεύθυνος του προγράμματος «Εκπαίδευση και Συμπεριφορά Κατοικίδιων» της Εκπαιδευτικής Ένωσης

16:00 - 17:00

Σεμινάριο χειροποίητου εικαστικού κοσμήματος Αγγελική Βλάχου, Σχεδιάστρια και δασκάλα εικαστικού κοσμήματος και αντικειμένου www.evilaton.gr
17:00 - 18:00  
18:00 - 19:00 Η ερασιτεχνική αστρονομία στην Ελλάδα Κίμωνας Παπαθανασόπολος, CEO, partner - (ΠΑΝΤΟΤΥΠ) - Λ&Κ Παπαθανασόπουλος ο.ε. - Εκτυπώσεις μεταξοτυπίας και ψηφιακής & CEO, Aστρονομικής συλλογής εκτυπώσεων "Astrogenesis collection"
19:00 - 20:00 3d Printing-«Η νέα εκκολαπτόμενη εποχή» Χρόνης ΛουλάκηςΚέντρο Δια Βίου Μάθησης, Λουλάκης - Ιδρυτής της Λουλάκης Πολυχρόνης & Συνεργάτες
20:00 - 21:00 Fashion & Beauty Tips with only Basic Colours! (Μυστικά Μόδας και Ομορφιάς, χρησιμοποιώντας μόνο βασικά χρώματα!) Ilias Wia, Fashion designer & Stylist, Καθηγητής στην Εκπαιδευτική Ένωση
Κατερίνα Αράπογλου, Καθηγήτρια Αισθητικής, ΙΙΕΚ Ένωση

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/3/2017
ΑΙΘΟΥΣΑ ΙΙ
 
 ΩΡΕΣ  ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ  ΟΜΙΛΗΤΕΣ
12:00 - 12:30 Jedi Training Academy for Young Padawans Qui-Gon Jinn & Korshun Shinra, Star Wars Academy
13:00 - 13:30 Το κοινωνικό στερεότυπο του καρκίνου στην παιδική ηλικία Δρ. Σήφης Κουράκης, Παιδαγωγός, Ψυχολόγος (Νευροψυχολόγος Παίδων) Διδάκτωρ Παιδοψυχολογίας Ιατρικής Σχολής
15:00 - 15:30 LARP 101 Οδυσσέας Δάλλας, Δημιουργός & Διοργανωτής του πρώτου Fantasy LARP παιχνιδιού στην Ελλάδα, Mists of Aeonia
16:00 - 16:30 Jedi Training Academy for Young Padawans Qui-Gon Jinn & Korshun Shinra, Star Wars Academy
16:30 - 17:30 Εισαγωγή στη ζογκλερική και workshop χούλα χούπ Χρήστος Μπιράκος, Ζογκλέρ
17:30 - 18:00 - Παιδί και Δημιουργία-Η προσφορά της τέχνης και του μαθήματος της εικαστικής αγωγής στο παιδί.
- Η σπουδαιότητα του να είσαι εθελοντής αιμοδότης.
Σωτηρίου Χρυσάνθη, Βοηθός βρεφονηπιοκόμων και Οινολόγος, Παιδί και Δημιουργία
Παραστατίδου Ρεγγίνα, Νοσηλεύτρια, Παιδί και Δημιουργία
18:00 - 19:00 Comic-«Κάνω το χόμπι μου επάγγελμα» Γρηγορία ΜπαλμπούζηTo Εργαστήρι σχεδίου, Λουλάκης - Μπαλμπούζη
19:00 - 19:30 Jedi Training Academy for Young Padawans Qui-Gon Jinn & Korshun Shinra, Star Wars Academy

  

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/3/2017
ΑΙΘΟΥΣΑ Ι
 
 ΩΡΕΣ  ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ  ΟΜΙΛΗΤΕΣ
11:00 - 12:00 Upside-down Hatha Yoga
*Απαραίτητη προϋπόθεση είναι οι ασκούμενοι να έχουν μαζί τους: στρωματάκι γιόγκα, μια πετσέτα & νερό.
Ίλια Κανταρτζή, Δασκάλα Χάθα - Γιόγκα
12:00 - 13:00 Replayce Έρρικα Πρεζεράκου
13:00 - 14:00 Art_Object με συμβολισμό Λίλα Αθανασοπούλου, LILA Architect + designer
14:00 - 15:00 Green Workout Γυμναστική χωρίς όργανα
Δήμου Γιάννης - Ηρακλής, Εταιρεία: Enso Fitness Club
15:00 - 16:00 Move in all directions, Vinyasa Flow
*Απαραίτητη προϋπόθεση είναι οι ασκούμενοι να έχουν μαζί τους: στρωματάκι γιόγκα, μια πετσέτα & νερό.
Γκιάφη Τζώρτζια, Hatha Yoga Advanced Teacher, Yoga Alliance certified
16:00 - 17:00 Κατασκευή καλλιτεχνικού καπέλου με απίστευτα έυκολο τρόπο για να δημιουργήσετε μαζί με τα παιδιά σας τρελοκαπελάδες σαν του αγαπημένου παραμυθιού της "Αλίκης στην χώρα των θαυμάτων"

Έυα Γεράκη, Ζωγράφος, εικαστικός - υπεύθυνη σπουδών εργαστηρίου ΧΡΩΜΑ

18:00 - 19:00 Η τεχνική του Decoupage Βαρβάρα Κουμασίτη, ιδρύτρια της σχολής ΜΟΡΦΕΣ
19:00 - 20:00 Παρουσίαση κατασκευής κοσμήματος με μέταλλο και διάφορα υλικά- τμήμα κοσμήματος απο το εργαστήριο εικαστικής δημιουργίας "Χρώμα" Ρένα Δεγαΐτη, Αργυροχρυσοχόος
20:00 - 21:00 Φτιάχνουμε τουλίπες Origami Κατερίνα Χριστοφορίδη, Αρχιτέκτων Μηχανικός, K's Workshop - Origami Art and Design

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/3/2017
ΑΙΘΟΥΣΑ ΙΙ

 ΩΡΕΣ  ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ  ΟΜΙΛΗΤΕΣ
11:00 - 11:30 Jedi Training Academy for Young Padawans Qui-Gon Jinn & Korshun Shinra, Star Wars Academy
12:00 - 13:00 "Come and marquetry with us..." Αθανάσιος Μπίτης, Εκπαιδευτής Ενηλίκων στην "Ε.Β.Ε. - Διπλάρειος Σχολή"
13:00 - 13:30 Γνωριμία με τη λέσχη φίλων comics Γιώργος Γεωργέλος, Πρόεδρος Λέσχης Φίλων Κόμικς-Ιδρυτής GreekComics.gr
13:30 - 14:00 Πώς να πουλήσετε εύκολα τις δημιουργίες σας στο διαδίκτυο

Βέρα Παπαγγελοπούλου, CEO, co-founder jamjar.gr / συνιδρύτρια του jamjar.gr &
Εύα Επιτροπάκη, CEO, co-founder jamjar.gr / συνιδρύτρια του jamjar.gr

14:00 - 15:00 Ζωγραφίζοντας με τον Picasso! Κωνσταντίνος Χατζηνικολάου, Καθηγητής Εικαστικών στο ΙΙΕΚ Ένωση
15:00 - 16:00 Βαφή σε μεταξωτό μαντήλι-χρήση αλατιού Κωνσταντίνα Σμυρλή, Υπεύθυνη καταστημάτων KONSTANTINART (σε Αθήνα & Πειραιά)
16:00 - 16:30 Jedi Training Academy for Young Padawans Qui-Gon Jinn & Korshun Shinra, Star Wars Academy
16:30 - 17:00 Γνωριμία με την πολεμική τέχνη Capoeira Μuralha, Instrutor, Minotavros Team
17:00 - 18:00 Video Edit - «Από το “Rec” στο “Share”…» Χρόνης ΛουλάκηςΚέντρο Δια Βίου Μάθησης, Λουλάκης - Ιδρυτής της Λουλάκης Πολυχρόνης & Συνεργάτες
18:00 - 18:30 Jedi Training Academy for Young Padawans Qui-Gon Jinn & Korshun Shinra, Star Wars Academy
19:00 - 20:00 Παρασκευή σπιτικής μπύρας Πολ Εμμανουηλίδης, Ιδρυτής & Ιδιοκτήτης της Beer Deli (www.beedeli.gr)
20:00 - 21:00 Ασφαλής οδήγηση ποδηλάτου Παπανικολάου Γιάννης, BIKE Sales & Academy

  

replaycelogo
evilatonlogo
to perivolh ths nikaias logo2
konstantinartlogo
diplareiossxolhlogo
paidikaidimiourgialogo
sxolh kinhmatografou stavrakoulogo
zoglerlogo
abada capoeiralogo
xrwmalogo
lesxh filon komics logo
lilalogo
astrogenesislogo
loulakis balbouzilogo
bikesaleacademylogo
enosilogo3
h fwnh tou paidiou logo
 
morfeslogo
ensologo
jamjarlogonew
beerdelilogo
starwarslogo
ksworkshoplogo
mistsofaeonialogo
minotavrusteamlogo
 

Hobby Festival 2017

Festival
Hobby Hall
Η Λίστα Εκθετών
Η Κάτοψη
Workshop
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Πρεζεράκου Έρρικα
Βλάχου Αγγελική
Κουμασίτη Βαρβάρα
Γεωργέλος Γιώργος
Δήμου Γιάννης - Ηρακλής
Χατζηιωαννίδης Γιάννης
Αθανασοπούλου Λίλα
Παπαγγελοπούλου Βέρα
Επιτροπάκη Εύα
Σμυρλή Κωνσταντίνα
Παπαθανασόπολος Κίμωνας
Λιανού Νάσια
Βούλγαρης Παναγιώτης
Εμμανουηλίδης Πολ
Δεγαΐτη Ρένα
Γεράκη Εύα
Μπίτης Αθανάσιος
Μπαλμπούζη Γρηγορία
Λουλάκης Χρόνης
Κανταρτζή Ίλια
Qui-Gon Jinn
Korshun Shinra
Γκιάφη Τζώρτζια
Σωτηρίου Χρυσάνθη
Παραστατίδου Ρεγγίνα
Χριστοφορίδη Κατερίνα
Παπανικολάου Γιάννης
Παπαδόπουλος Γιάννης
Χατζηνικολάου Κωνσταντίνος
Wia Ilias
Αράπογλου Κατερίνα
Μπιράκος Χρήστος
Δάλλας Οδυσσέας
Τσιρώνη Χριστίνα
Γέρου Στέλιος
Δρ. Κουράκης Σήφης
Muralha
ShowTime
Το Πρόγραμμα
Animal Movement
Kick Boxing - Systema
Foshan WingChun
Fightway
Incognito
Star Wars Hellenic Academy
Ωδείο "Σύγχρονη Άποψη"
Panaretos Wrestling Team
Boxes of War
Jungle speed, Επιτραπέζιο Κάισσα
Classic Festival
Κόρινθος Cosplay
Mr. K.O Kick Boxing
Online gaming-Gamespace.gr
Ακαδημία Tae Kwon Do-Jaguar
Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών
Πανελλήνιος Μουσικοχορευτικός Όμιλος "Ο Αρίων"
Taken BMX
Σ.ΕΛ.Α.Σ.
Athens Bushido Center
Piraeus CrossFit Fitness
BIKE Sale & Academy
Danza Studio by Renata
ΑΤΛΑΣ Σ.Ε.Π.
Special Olympics Hellas
MyHelis
Αερολέσχη Αθηνών "Δαίδαλος"
Zogler
Stratego Hellas
Piraeus Lions TSC
Το Κελί
Abada Capoeira - Minotavros Team
Events
Cosplays
Jungle speed
Demos & Tournament Warhammer
BMX
Online Gaming
Ποδηλασία
Δημιουργική Απασχόληση Παιδιών
Stratego
Location
Skywalker
Στατιστικά